Úvod >

Radiální ventilátory

Přehled základních řad

Výrobní řada Způsob osazení Počet odvětrávaných prostor Typ motoru
Silvento A nástěnný 1 AC
Silvento U podomítkový 1 - 2 AC
Silvento KL do podhledu či předstěn tl. do 42 mm 1 AC
LUNOMAT libovolný 1 - 4 AC
Silvento A-EC nástěnný 1 EC
Silvento U-EC podomítkový 1 - 2 EC
Silvento KL-EC do podhledu či předstěn tl. do 42 mm 1 EC
RA 15-60 do obvodové stěny 1 EC

Dodávaná provedení řady Silvento s AC motory i s EC motory

Typ Stručný popis provozu
s trvalým základním větráním (dvouotáčkový) Ventilátor je možno zapojit na trvalé základní větrání přímo, tj. bez přepínače. Tímto větráním se zlepšuje kvalita vzduchu v místnostech, zabraňuje se škodám vznikajícím vlhkostí a plísním a zároveň je s co největší úsporou energie odváděn zkažený vzduch. Možnost vypnutí tohoto základního stupně by měla být dána pouze vlastníku bytu resp. domu a neměla by se při nepřítomnosti obyvatel nikdy vypínat. Uživatel obsluhuje zařízení přepínáním ze základního (trvalého) stupně na jmenovitý výkon.
s časovým, intervalovým a inverzním nastavením (jedno či dvouotáčkový)

Ventilátor zapojen na základní větrací stupeň s přepínáním na jmenovitý výkon s časovým nastavením, po jehož ukončení se vrací do trvalého základního provozu (dvouotáčkový) nebo s nastvavením časového doběhu 6 nebo 15 minut (jednootáčkový). Spínací zpoždění sepnutí lze nastavit buď na 0 či 120 sekund. Kromě toho lze nastavit intervalový spínač, aby každé 4 hodiny sepnul na dobu nastaveného časového doběhu nebo nastavit inverzní sepnutí na 30 minut po opuštění místnosti. Změnu nastavení si provádí uživatel samostatně dle návodu.

s vlhkostním a teplotním senzorem (označení FK) Řízení provozu ventilátoru je plně automatizováno, odváděný objem vzduchu je řízen skutečnou vlhkostí a teplotou vzduchu v místnosti. Uživatel pouze přepínačem stanovuje okamžitý režim provozu. Blíže uvádí samostatné pokyny pro uživatele.

 

Dodávaná provedení řady LUNOMAT

Typ Stručný popis provozu
s trvalým základním větráním (označení G) Ventilátor je možno zapojit na trvalé základní větrání přímo, tj. bez přepínače. Tímto větráním se zlepšuje kvalita vzduchu v místnostech, zabraňuje se škodám vznikajícím vlhkostí a plísním a zároveň je s co největší úsporou energie odváděn zkažený vzduch. Možnost vypnutí tohoto základního stupně by měla být dána pouze vlastníku bytu resp. domu a neměla by se při nepřítomnosti obyvatel nikdy vypínat. Uživatel obsluhuje zařízení přepínáním ze základního (trvalého) stupně na jmenovitý výkon.
s externím časovým a intervalovým relé 5/ZII (označení ZII) Po vypnutí ventilátoru lze nastavit časový doběh 6, 12 či 18 minut. Spínací zpoždění sepnutí lze nastavit buď na 0 či 45 sekund. Kromě toho lze nastavit intervalový spínač, aby každé 4 hodiny sepnul na dobu nastavení časového doběhu. Změnu nastavení si provádí uživatel samostatně dle návodu.

 

Silvento A Silvento U Silvento KL
silvento a silvento u silvento kl
ventilátorový díl V +3/AP ventilátorový díl V +3/UP-R do podhledů či předstěn
(nástěnný) ventilátorový díl V +3/UP-A přímo bez instalační skříňky
  ventilátorový díl V +3/UP-AS  
  (podomítkový)